21:23 | 13 Юли 2020г.

Миньор Пк падна от Пирин ГД в контрола

Добавено: Събота, 28 Февруари 2009г | гледана: 630 пъти.
Миньор Перник падна от Пирин Гоце Делчев с 1:0 в контролата между двата тима, която се проведе в Бобошево. Единственото попадение падна в началото на второто полувреме и бе дело на Георги Калайджеив. Двата отбора се срещат за втори път в този подготвителен период, след като през януари Миньор спечели с 2:1 с два гола на Костадин Хазуров.

Роденият в Гоце Делчев бивш нападател на ЦСКА отново бе до най-близо до отбелязването на гол за Миньор, след като в 34 минута остана сам срещу Абдиков, който обаче майсторски изби. Малко изненадващо, но втородивизионният отбор започна по-добре мача, но на два пъти Георги Калайджиев не успя да вкара от удобни позиции. В 25-та минута Иво Иванов отрази удара му от 24 метра. Не приятна контузия получи младежкият национал Венци Василев, който в средата на първото полувреме бе принудително заменен от Пламен Крумов.
Много динамично започна второто полувреме на мача, и още след първата по сериозна атака пред една от двете врати Георги Калайджиев остана сам срещу вратаря Иво Иванов и след удар с левия крак откри резултата. Това стресна футболистите на Миньор, които само за две минути изтърваха две 100 процентови положения. Най-напред в 54-та минута Петър Петров от три-четири метра пропусна на празна врата, а в 56-та Мутафов пропусна и дузпа за отбора на Димитър Алексиев, след като с левия крак не улучи въобще вратата.

До края на мача футболистите на Миньор се надпреварваха да пропускат, но най-фрапиращия пропуск направи Румен Лапантов. Той открадна топката от Станимир Господинов, преодоля вратаря Иванов и вместо да бие към празната врата се забави и топката му бе отнета.

Въпреки студеното време и факта, че конторлата се игра в делничен ден, около 30 ултраси с жълто-черни флагчета подкрепяха своите любимци.